Тренд на неделата: Комплет сукња и јакна од превртена кожа од MANGO

Mango има совршен комплет од мини сукња и јакна за различни пригоди во зависност од тоа дали ќе го комбинираме со кошула и високи потпетици или пак, со блузичка и рамни чевли.

Цветниот принт во контрастна бела боја предвреме ни ја носи пролетта и убавото расположение.

Материјалот пак, од превртена кожа, е многу пријатен за носење што на овој трендовски модел му додава уште еден голем плус.

Секако, овој комплет го ставаме приоритетен на нашата неделна шопинг листа.

 

 

x

Check Also

30 % намалување на облеката за деца на популарниот бренд OshKosh B`gosh

Биди љубезен, биди љубопитен, биди уверен, биди ти со OshKosh B`gosh Облеката ...