Тренд на неделата: Палто од MANGO

За тренд на неделата овојпат ви го препорачуваме ова трендовско палто од Mango во зелена нијанса.

Го носиме со популарните панатлони со ефект на кожа или со тесни фармерки.

Го комбинираме и со омилениот мал црн фустан за празничниот период и не забораваме на чевлите со умернео висока потпетица.

Палтото има дворедни копчиња однапред, декоративни копчиња на ракавите и впечатлив ремен од задниот дел.

Накусо, го обожаваме!

 

Погледнете го во фотогалеријата и побарајте го во продавниците MANGO.

 

 

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...