Тренд на неделата: Палто со “burberry” принт од MANGO

Од колекцијата пролет/лето 2018 на MANGO, в очи ни „падна“ палтото со “burberry” принт.

Внесува свежина во секоја модна комбинација: го носиме со панталони и кошула за деловна атмосфера, со блузичка во силна нијанса за впечатлив „кежуал“ изглед, а во потоплите денови го носиме и со бермуди.

Секако дека супер „стои“ и со маичка и фармерки!

Во продолжение, погледнете ја оваа убавина:

 

Достапно е во продажба во продавниците MANGO, како и на „e-shop“-от на FASHION GROUP (кликнете ТУКА)

 

x

Check Also

17 нови Барби-кукли дизајнирани според ликовите на инспиративни жени

Цели 58 години популарните кукли Барби ја промовираат модата и модните трендови, ...