Тренд на неделата: Пепелашка чевли од Bata

Барате романтични чевли, налик на чевличињата од омилената бајка, Пепелашка? Ги најдовме во Bata.

Бата колекција пролет/лето 2018

Антилопските чевли од Bata со висока потпетица се совршени за секоја важна пригода, свеченост или забава. Меки и пријатни се за носење, па со нив може да танцувате во текот на целата блескава ноќ.

За дополнителен сјај, сребрените чевли се украсени со светкав украс од кристалчиња.

Не гледајте на часовникот, танцувајте низ волшебната вечер…, и веќе е освоен вашиот „принц“!

Достапни се во продажба во BATA и во онлајн пордажба на официјалната страница на FASHION GROUP – ТУКА.

 

 

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...