Тренд на неделата: Плишани фустани и комбинезонки од Parfois

Веќе е јасно – плишот за оваа сезона е задолжително парче облека, па што велите за плишано фустанче или комбинезонки?

Најубавите плашни фустанчиња и мини-комбинезонки во градот ќе ги најдете во новата колекција на Parfois, која тукушто пристигна и многу не израдува!

plis-3

Фустанчињата се достапни со мини должини, со куси ракави и со тантела како додаток (што ги прави многу секси!), а плишаниот ремен околу струкот на комбинезонките ја нагласува нашата женственост.

И не само што се многу модерни, туку суперпогодни се пригодите на празничните денови кои се пред нас.

plis-5

plis-6

За вамп-изглед ги комбинираме со чизми над колената, а за елегантни решенија – со салонки на висока потпетица.

plis-10

plis-9

plis-8

plis-4

plis-7

plis-1

 

Побарајте ги плишаните фустанчиња и комбинезонки во продавниците Parfois во Скопје Сити мол и Рамстор мол.

x

Check Also

Тренд на неделата: Костим за капење од WOMEN’SECRET во прекрасни нијанси

Најубавите костими за капење, и годинава, ги најдовме во WOMEN’SECRET, а овој модел ...