Тренд на неделата: Сукња од MANGO со флорален принт

Женствени сме, во очекување на пролетта, со оваа сукња од MANGO со цветен принт што ни ја најавува највеселата сезона од годината.

mango 7

Ја комбинираме со бела или црна кошула или со лесен црвен џемпер со изразено деколте. За дневна и деловна варијанта ја носиме со нежни балетанки, а за вечерен изглед – додаваме накит и чевли со висока потпетица.

 

Побарајте ја цветната сукња во продавниците MANGO во ГТЦ 1 кат и Скопје Сити Мол. 

x

Check Also

И деца ќе учествуваат на „Трчај бе“ во Битола на 15-ти Септември

Немој да трчаш, ќе се испотиш! Застани, ќе паднеш, доста со трчање ...