Тренд на неделата: Тексас јакна со принт од Springfield

Има ли нешто покомотно, попрактично, пофенси и постилизирано за „кежуал“ изглед од добра тексас јакна? Секако, таа е безвремена. Па доколку барате баш таква доообра тексас јакна, ја има во Springfield.

Секогаш сме подготвени да инвестираме во модно парче кое нема да го носиме само една сезона. А овие тексас јакнички со порака и принт ќе си ги носиме, со сигурност, и во следните сезони и години. За тренди изглед, годинава ги комбинираме со вистинско „шаренило“ од бои на останатите модни парчиња.

Во фотогалеријата, погледнете ги актуелните тексас јакни од Springfield.

Достапни се во продажба во продавниците Springfield во Скопје Сити мол, Рaмстор мол и Т.Ц. Сума Куманово.

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...