Тренд на неделата: Тексас комбинезон од LEVIS

Со едно парче облека стокмени сме од „глава до пети“, а тоа може да го направиме со овој тексас комбинезон со долги ракави од модната марка Levi’s .

Со оглед на тоа што ногавиците се со должина над глуждовите, во зимските денови го комбинираме со модерни чизми, а за „кежуал“ излегувања со кожени патики.

Да се потсетиме, модните недели во Њујорк, Милано, Лондон и Париз покажаа дека за сезоната пролет/лето 2020 во игра ќе бидат два апсолутни тренда – комбинезоните и тексас-манијата. Па, еве прилика со време да си набавите најтрендовско парче кое долго ќе го носите.

Комбинезонот ее достапни во продажба во брендираната продавница Levi’s  во Скопје Сити Мол, по намалена и супер цена, како и во онлајн продажба на официјалната страница на Фешн Груп – ТУКА. 

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...