Тренд на неделата: Цветен фустан од MANGO

За тренд на неделата го одбираме цветниот макси фустан од колекцијата пролет/лето 2019 на MANGO.

Женствениот фустан со раскошен принт на бела основа е совршен избор и за велигденските прослави, а го комбинираме со модерно, пролетно бело сако или кардиган во нежно розова, портокалова или црвена нијанса.

За комплетирање на изгледот – сандали на потпетица и трендовски трказлезни обетки.

Преубавиот фустан е достапен во продажба во продавниците MANGO како и во онлајн продажба на официјалната страница на Фешн Груп – ТУКА.  

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...