Тренд на неделата: UGG чизмички

Веќе со години не излегуваат од мода, а затоа постојат бројни причини – преслатки се, топли, лесни за носење и погодни за секакви кежуал комбинации. Па, ако размислувате која е совршена чизмичка за овој период од годината, едногласно извикнуваме – UGG.

1013850-che_1

Зимската колекција содржи повеќе различни модели од овие препознатливи чизмички со волненце, а достапни се во продажба во мултибренд продавницата Fashion&Friends во Скопје Сити мол.

x

Check Also

Тренд на неделата: Костим за капење од WOMEN’SECRET во прекрасни нијанси

Најубавите костими за капење, и годинава, ги најдовме во WOMEN’SECRET, а овој модел ...