Тренд на неделата: Жолти чизми од специјалната колекција на Timberland

За тренд на неделата дефинитивно се одлучивме за жолтите чизми дизајнирани од водоотпорна кожа од специјалната колекција на Timberland.

Славните жолти чизми од Timberland (yellow boots) го слават својот 45 роденден!

 

За да ја прослави годишнината на жолтите чизми на оригинален начин, Timberland оваа сезона ја лансираше кампањата “Celebrate the Icon” – првата рекламна кампања генерирана преку имиџи на социјалната платформа за размена на фотографии “Unsplash” . Кампањата ја претставува визијата на различни фотографи за чизмите Timberland и нивната безвремена ДНК, преку приказни раскажани низ повеќе канали. Во имиџите се вклучени моделите London Square, Courmayeur и Chamonix Valley како и специјалната едиција 45th Yellow Boot.

А, кој еднаш ги изнаносел овие чизмички, сигурно се вратил по нов чифт!

Достапни се во Timberland како и во онлајн продажба на официјалната страница на Фешн Груп – ТУКА. 

x

Check Also

Тренд на неделата: Спортски хеланки од Superdry

Го интензивираме темпото на спортување во сезоната на потопли денови. А за ...