Тренд на неделата: Златен фустан и блуза со сребренкаст сјај од Springfield

Празничните денови се пред нас, па се подготвуваме за бројните прослави, коктели и забави карактеристични за месецот декември. Што да се облече, а да се изгледа убаво, свечено и шик? 

Ние одбравме и за вас.

Златен фустан со сребренкаст сјај од Springfield или иста таква блуза. 

s7

s1

 

Со фустанот гарантирано ќе бидете ѕвезда на коктел-забавата, додека блузата ја комбинираме за впечатлив ефект со кожени панталони. 

 

Достапни се во продажба во продавниците Springfield во ГТЦ, Рамстор мол и Скопје сити мол. 

x

Check Also

Со нетрпение ја очекуваме новата колекција на Carter`s & OshKosh, наскоро пристигнува!

Пролетта е на прагот, ѝ се радуваме исто толку колку што се ...