Тренд водич на Massimo Dutti за зима 2019/2020

Отилија Сајмон позира во новата кампања на Massimo Dutti. Тренди водичот е насловен Beyond Purpose.
Водичот за зимската сезона Beyond Purpose се фокусира на шик модни парчиња кои може да се носат и преку ден и навечер. Акцентот е на волнените палта и џемпери, кои се носат во комбинација со женствени модели на панталони. 
Од боите преовладуваат кафената, црната и маслинесто зелената. 
Во продолжение погледнете како да ги комбинирате зимските модни парчиња од Масимо Дути за елегантен изглед. 
x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...