Трендови на костими за капење за лето 2021: Топ 5 модели кои се во игра за топите денови

Вистината е дека не секој сака да носи дводелно бикини, и тоа е сосема во ред. Едноделен костим за капење, кој е исто така стилизиран, може да биде предизвик да се најде, а со толку долг список на трендови, може да се чувствувате презаситени.

Ако барате модерен, но едноставен костим за капење, еве една добра вест – направивме список на 5 модели кои се практични и истовремено модерни за вашето следно одење на плажа!

Топ 5

Едноделен костим за капење со квадратчиња. И модерен е, а подеднакво и едноставен и практичен.

Madewell x Solid & Striped Taylor One-Piece Swimsuit in Textural Gingham $178
Madewell x Solid & Striped 

Топ 4

Дводелен костим за капење налик на едноделен. Во ретро стил инспириран од 50тите години- овој костим за капење е карактеристичен по високиот струк кој ги маскира вашите недостатоци.

Lisa Marie Fernandez Colby High Waist Button Bikini Set $395
Lisa Marie Fernandez 

Топ 3

Со долги ракави. Да, ваквите модели на костими за капење се хит за ова лето, особено ако на предната страна имаат патент, и уште подобро ако се со животински принт. Ако најдете сличен модел, не размислувајте.

J. Crew Long-Sleeve Rash Guard in Leopard $118
J. Crew 
Топ 2

Горниот дел налик на фустанче со карнери. Едноставен, а многу шик. Одберете бела или црна боја за префинет изглед.

J. Crew Ruffle Scoopback One-Piece Swimsuit in White $69.50J. Crew

Топ 1.

Едноделен костим со набори на струкот. Фаворит за ова лето, а предноста му е што не само е удобен и практичен, туку и ги прикрива вишокот килограми, благодарение на наборите сместени токму на струкот. La Blanca Riviera Underwire Tankini Swim Top $94

La Blanca Riviera
x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...