Трендовски матурски изглед за модерни девојки со три модни парчиња од GUESS

Матурантките полека се подготвуваат за своите матурски вечери, и претпоставуваме веќе – модерните девојки ќе одберат за себе модерен изглед. Доволно шик за да биде впечатлив, елегантен и посебен, без доза на претерување и никаков кич.

За таков изглед, доволно е да се ѕирне во новата колекција на модната марка Guess. Правилен избор на три модни парчиња можат да го дефинираат изгледот на современа девојка, млада – но која знае што сака.

Кога сме на оваа тема, погледнете го овој цветен макси фустан од Guess кој одлично се комбинира и со чевли и чанта во неутрални нијанси, како и во црна боја. Сепак, ние одбираме сини кожени чевли од Guess на висока потпетица и светлосина чантичка.

Што велите на оваа „вау“ комбинација?

фустан цветен Guess

чевли со висока потпетица Guess

чантичка Guess

или пак, оваа чантичка од Guess

Модните парчиња може да ги нарачате и во онлајн продажба на официјалната страница на Фешн Груп – ТУКА. 

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...