zara

Трендовски модни парчиња украсени со кристалчиња, ги има во колекциите на популарните модни марки

На крајот на годината продавниците се полни со колекции дизајнирани за забави, а стандардно меѓу нив се наоѓаат модни парчиња во металик нијанси и украсени со светки.

mango

Но оваа сезона најбарани модни парчиња се оние кои се украсени со кристалчиња. Доминираат во празничните колекции на луксузните модни марки, како и кај „хај стрит“ брендовите.

И чевлите, марамите и чантите го следат овој тренд. А ги наоѓаме и кај фармерките.

Проверете во фотогалеријата.

x

Check Also

Десет причини зошто идните студенти треба својот кариерен пат да го започнат со упис на УКИМ  

Изборот на универзитетот при продолжување на образованието е клучниот чекор кон создавањето ...