Hera Couture

Трет ден Моден викенд Скопје

На последниот ден на Моден викенд Скопје со „Пролетна магична приказна“  дебитираше Јагода Пачемска од  арт- студиото за цвеќе „ФА-БУ “. Пачемска презентираше ексклузивни креации изработени од свежо цвеќе.

tret den fabu

tret den fabu 2

Модната куќа „Менакон“ (со модели достапни во „Adora for You“ во Тетово) од Косово пред домашната публика ја претстави колекцијата „Спиритуализам“.  По нив „Linea Collection“ донесе колекција инспирирана од Африка со современи елементи, животински принтови во лелеава летна варијанта и нови интерпретации на  стандардните риги.

Линеа

Линеа Колекшн

tret den lineja 2

Дејан Тодоровиќ  учествуваше за прв пат на Моден викенд Скопје со колекцијата „Happy collection“  составена од 20 претежно елегантни вечерни фустани во  црна, сива, сребрена и дискретно златна боја.

„Happy collection“ на Дејан Тодоровиќ

„Happy collection“ на Дејан Тодоровиќ

tret den dejan

Модната куќа „Hera Couture“  претстави колекција за актуелната сезона инспирирана од биографијата на легендарната  Марија  Калас .

tret den 3

Hera Couture

Hera Couture

Фото – Ани и Дими

x

Check Also

Victoria’s Secret со колоритни костими за капење за лето 2020

Супермоделот Тејлор Хил е ѕвезда на новата рекламна кампања за костими за ...