Три модели на „каубој“ чизми од Bershka вредни за внимание

Есенскиот тренд на „каубојски“ чизми го најавија и луксузните модни марки, како и популарните „хај стрит“ брендови. За разлика од минатата година, оваа сезона ваквите модели нема да ги носиме само со фамрерки, туку и со лелеави фустани и елегантни модни парчиња.

„Каубој“ чизмите излегуваат и се враќаат во мода веќе петнаесеттина години, а годинава, новите модели изгледаат подобро од било-кога претходно.

Покрај Манго и Зара кои во своите есенски колекции нудат одлични модели на „каубојски“ чизми, интересни примероци најдовме и во Bershka.

Во продолжение, еве ги нашите три фаворити од Bershka.

x

Check Also

Life in Bloom, треба да ја видите летната колекција на Mango (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Летната колекција на популарната шпанска модна марка Mango е насловенаLife in Bloom.  ...