Црвен ќилим: Секси фустани на доделувањето на Златен глобус, златен медал за деколтето на Вергара

Уште една вечер на холивудски гламур на црвениот ќилим.

Џулија Робертс во креација на Д&Г

Џулија Робертс во креација на Д&Г

Поголем дел од глумиците синоќа на црвениот ќилим се појавија речиси потполно закопчани. Само малкуимина од нив го истакнаа својот сексапил.

Леонардо ди Каприо во Армани

Леонардо ди Каприо во Армани

Меѓу впечатливите беше Рис Витерспун во светло-синиот фустан кој ги нагласи нејзините облини.

Рис Витерспун во дизајн на Келвин Клајн

Рис Витерспун во дизајн на Келвин Клајн

Вниманието го привлече американската комичарка Џулија Луис Дрејфус со својот едноставен, деколтиран црвен фустан.

Џулија Луис Дрејфус

Џулија Луис Дрејфус

Телјор Свифт во креација на Каролина Херера

Телјор Свифт во креација на Каролина Херера

Сепак, златниот медал за најсекси може да и припадне на Софија Вергара.

Софија Вергара

Софија Вергара

И не со фустанот (многу попристоен) со кој се појави на црвениот ќилим, туку со оној со (пре)длабоко деколте одбран за забавата.

sofija 1А кој може да одолее да не зјапа во вакво раскошно деколте.

x

Check Also

Адел премногу слаба, но во топ форма (ФОТО)

Пејачката беше забележана на забавата после Оскарите, која беше организирана од нејзината ...