Црвен тепих на Канскиот филсмки фестивал: Највпечатливите креации на ѕвездите

71-то издание на Канскиот филмски фестивал започна. Во монденското француско гратче пристигнаа познатите лица, облечени во раскошни креации, подготвени за црвениот тепих.

Годинешната едиција од многу медиуми е наречена „Фестивал на промените“, поради неколку нови правила, а меѓу нив е и забраната на „селфи“ фотографиите.

Во фотогалеријата погледнете ги највпечатливите модни избори, за сега, на црвениот тепих.

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...