Црвен тепих: Што носеа славните на Fashion Awards

Темата на големиот моден настан Fashion Awards кој се одржа во Лондон беше „anything goes“. Тоа можеше да се види на црвениот тепих на кој не беа забележани исфорсирани трендови. Познатите од светот на модата беа облечени во најразлични креации – од макси до мини фустани, а доминираа боите на виножитото и класичните црни тоалети.

Донатела Версаче

Престижната награда Дизајнер на годината ја доби Раф Симонс за Келвин Клајн, за модна икона годинава беше прогласена Донатела Версаче, а наградата специјално признание во модата ја зема Стела Мекартни.

Погледнете ги креациите на црвениот тепих.

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...