Црвената нијанса ќе биде ѕвезда за оваа есен/зима 2019

Кога ќе се спомне црвената боја веднаш не асоцира на љубов и страст, а сепак, тоа е нијанса во која секој изгледа привлечно.

Дизајнерите предвидуваат дека црвената нијанса ќе доминира во сезоната на постудени денови. Бројни убави црвени модни парчиња веќе најдовме во есенските колекции на популарните „хај стрит“ брендови, кои се достапни во продажба.

Од панталони до деловни костуми, од здолништа до ролки и џемпери, погледнете го нашиот избор на фаворити во црвена нијанса за есен/зима 2019.

кошула guess

палто mango

фустан mango

коминезон mango

чанта desigual

плисирано здолништа guess

дуксер levis

ролка mango

костум mango

блуза mango

кожена јакна mango

x

Check Also

Holidays of a Lifetime, лежерно лето со MANGO

Карли Луис е главно лице во новиот едиторијал на Манго насловен Holidays of a ...