Црвениот тепих на 2019 Billboard Music Awards (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Секако, Греми наградите се супер, но и Билборд музичките награди се подеднакво возбудливи. Додека црвениот тепих на овој голем музички настан не е толку гламурен како оној на Мет Гала или на МТВ Видео Мјузик наградите, сепак видовме многу забавна мода, интересни модни комбинации и елегантни фустани.

Кели Кларксон беше повторно водителка на шоуто, по втор пат, а на сцената и се придружија талентираните пријатели за да изведат перформанси, меѓу кои Мараја Кери (во одлична линија), Мадона, Тејлор Свифт, Тори Кели и други.

Мадона

Како и лани, настанот се одржа во МГМ Гранд Гарден Арена во Лас Вегас, што значи дека гостите имаа уште една причина погламурно да се дотераат.

Во фотогалеријата погледнете ја модата на црвениот тепих.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...