Црвениот тепих на amFAR galа: Море на разновидни стајлинзи

Секоја година Американската фондација за истражување на Сида, организира свечена вечера на која доаѓаат познатите личности и донираат парични средства, а така беше и оваа година.

Селена Милер во креација на Диор

На amFAR galа во Њујорк пристигнаа бројни американски ѕвезди, а во морето на разновидни стајлинзи и тоалети кои оваа година ги носеа славните дами, мораме да признаеме дека ретко која ја промаши темата. Пофалба за изборот на фустани секако заслужуваат Селена Милер, Ешли Грем и Хејди Клум.

Меѓу А-листата на гости, беа присутни и ангелите на Викторија сикрет кои истотака покажаа многу стил на црвениот тепих.

Во фотогалеријата погледнете ги најубавите креации.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...