Црвениот тепих на MTV Video Music Awards

На црвениот тепих на MTV Video Music Awards продефилираа музичките ѕвезди, но и манекенките, во креации од славните модни дизајнери.

Ѕвезда на вечерта беше Телјор Свифт која привлече најголемо внимание на црвениот тепих, а најмногу се зборувало за креациите на Алисон Бри и Адријана Лима.

Во продолжение погледнете што носеа ѕвездите.

Бела Хадид во креација на Шарлот Ноулс

Камила Кабело во Балман

Џиџи Хадид во Том Форд

H.E.R. во Валентино

Адријана Лима во Сели ЛаПоинте

Алисон Бри во Ели Сааб

Бебе Реџа во Кристијан Сиријано

Зара Ларсон во Џанбатиста Вали

Мајли Сајрус

Росалија во Барбери

Тејлор Свифт во Версаче

Хејди Клум во Недо

x

Check Also

Целосна фотосесија на разголената Кајли Џенер за „Плејбој“

Пред неколку дена на Инстаграм профилот на моделката Кајли Џенер се појави ...