Тука ќе ги купите најубавите Дизни-принцези фустани

32-годишниот Нефи Гарсија, дизајнер од Калифорнија, ги произведува најубавите дизни-принцези фустани по мерка и тоа за деца.

foto-7

Неговата инспиративна приказна започнала кога неговата 6-годишна ќерка, при посета на Дизниленд, го замолила да и купи фустан од типот на дизни принцезите за со него да се шета низ Дизниленд. Таткото дизајнер, не отишол да купи фустан за ќеркаси туку самиот го скроил. Фустанот привлекол големо внимание па пристигнале првите нарачки. Денес Гарсија, според многумина, е најдобриот креатор на ваков тип фустани за деца, а прима нарачки од целиот свет.

foto-3

Принцеза- фустаните можат да се нарачаат на неговата веб страница (ТУКА) или на Etsy (ТУКА).

foto-4

foto-5

foto-8

foto-6

foto-2

foto-1

 

x

Check Also

Божиќен шопинг: Ние сме „за“ Paw Patrol играчките, достапни во продажба во „КРШ“

Запознајте ја новата екипа во градот со посебен пристап кон проблемите и ...