Убава и на 53 години: Брук Шилдс позира за PORTER EDIT (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Американската глумица Брук Шилдс (53) позира на плажа за насловната страница и едиторијалот на списанието PORTER EDIT.

И на зрела возраст, поранешната манекенка и глумица, изгледа преубаво во костими за капење Matteau.

Во фотогалеријата, погледнете дел од фотосесијата.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...