Убави на 60+

Годините не им можат ништо.

3 foto

Прекрасни дами и вистински зависнички од модата кои годините ги носат гордо како голем дијамантски ѓердан.

1 FOTO POD TEKST

Целосно предадени на модните детали, убавиот накит и вистинското уживање во новите модни приказни. Гордо ја носат црната елеганција, но никогаш не се откажаа од снежно белата убавина уривајќи ги табуата дека белата боја треба да ја носат само младите девојки.

4 foto

5 foto

Годините се само доказ дека модните додатоци треба да се дозираат умерено, а смелите „јавачки“ чизми се прекрасен моден додаток иако никогаш не се качиле на јавачко седло.

9 foto

Умереното шаренило и доминатниот животински принт достоинствено знаат да го смират со елегантна кожена црна чанта и да го украсат со мали бисерни обетки .

11 foto

Секоја линија на лицето е само одраз на убавината и безвременскиот моден стил на овие 60+ девојки.

М.Р.

x

Check Also

Волшебство во градот од 4 до 31 декември – Новогодишен забавен базар во Skopje City Mall, ви ја носиме ПРОГРАМАТА

Конечно, дојде месецот во кој сѐ што сакаме е забава, подароци, убави ...