Украден скапоцениот ѓердан кој Кара Делавињ го носеше на црвениот килим во Кан

Скапоцениот дијамантен ѓердан вреден над милион долари изчезна.

kara 2

На црвениот килим на Канскиот филмски фестивал, манекенката Кара Делавињ се појави со впечатлив ѓердан од „Шопар“, вреден над милион долари.

Една од најлуксузните компании за накит „Шопар“ овој ѓердан го изнајмуваше на славните, како реклама за самата марка.

Дијамантниот ѓердан изчезнал од хотелската соба во која била сместена Делавињ.

x

Check Also

Оскари 2018: Рита Морено во истиот фустан што го носела на ноќта на Оксарите во 1962 година!

Холивудската легенда Рита Морено го освои вниманието на црвениот тепих на Оскарите ...