Украси за коса

Личат на круни, ама не се. Овие рачно изработени синџирчиња за коса се толку фенси што штом ги ставите на главата ќе го заборавите вашиот фризер.

ukras 1

Не само што ја украсуваат косата, туку на еден посебен начин и додаваат гламур и сјај. И веќе сте дотерани. А и ги сокриваат недостатоците на „непослушната коса“ доколку претходно не сте го посетиле фризерот. Едноставно се „маст хев“ за оваа пролет и лето.

Можете да ги купите во Ателје Арабеска.

ukras 2

ukras 3

ukras 4

ukras 5-a

ukras 6

x

Check Also

Нова колекција во Original Marines, нема изненадувања – најдобри се!

Во продавниците на Original Marines пристигна новата колекција. Претпоставувате веќе? Најдобри се. ...