Улична мода: 11 изгледи кои ќе го разбудат вашиот пролетен дух

Омилената сезона за модни експериментирања и календарски е во тек. Сосема природно, првите сончеви зраци го загреваат расположението, а улиците се претвораат во модни писти, особено за време на викендите. Често модните лекции ги добиваме непосредно, преку впечатливите девојки со стил. Ни ги „отвораат“ очите за нови модни предизвици.

1. Кога се двоумите што да облечете, фатете се за цветните фустани/сукњи. 

 

2. Црна кожна јакна, за дневна „шема“.

 

3. Тесни комбинезон-фармерки во стилот на 70-те.

moda 8

 

4. Спортскиот изглед е „кул“…

moda 12

 

5. …И ноншалантниот.

moda 7

 

6. Покажете си го стомачето, пролет е!

moda 6

 

7. Мантил во боја на маслинка е многу шик…

moda 9

moda 1

 

8. ..И наметка (мантил) долг/а до земја.

moda 11

 

9. Играјте со ригите и коцките

moda 5

 

10. Да повториме, и патиките се во игра во комбинација со костум.

moda 4

11. Ресите се вратија. Инспирирајте се од Покахонтес.

moda 2

 

 

x

Check Also

Најбрзиот пијанист на светот, ЉУБОМИР МЕЛНИК, за прв пат во Скопје!

МКЦ Скопје со големо задоволство ви го најавува концертот на врвниот пијанист ...