И топ моделот Џиџи Хадид носи предимензионирани панталони ова лето

Улична мода: 14 инспиративни изгледи како да носите широки панталони

Широките, предимензионирани панталони се едни од ѕвездите на ова лето. Но како да се носат, за во нив да изгледаме женствено, наместо „трапаво“?

Толку се удобни за носење што не можеме да им одолееме. Сепак, како да изгледаме во нив софистицирано? Со погрешна модна комбинација некој лесно може да помисли дека сме тркнале до самопослуга по леб. Секако дека овие панталони оставаат порака „не ми е гајле“, но со правилен избор на сандали и блуза (и модни додатоци), гарантираат „вау“ изглед.

Инспирирајте се од свежите изгледи на уличната мода и носете ги предимензионираните панталони со стил.

 

x

Check Also

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (10. до 16. август): Нови можности за Лавовите, незаборавни денови за Раковите, среќни средби за Девиците

Оваа недела планетата Меркур ќе заблеска во знакот на Лав, подготвена да ...