Улична мода: 21 инспирација како да се дотерате на дождливо време

По студените зимски денови, дождливото време е всушност добредојдено, барем што се однесува до њујоркчанките кои ја следат Модната недела во Њујорк. Тие покажаа дека сивите дождливи денови можат да бидат многу весели доколку се облечеме во модни комбинации во кои доминираат силните или светлите бои, шарите, карираните материјали и секако, цветните принтови.

Затоа, не дозволувајте малку дожд да го потисне вашето чувство за авантура на модната сцена.

Инспирирајте се за тоа како да се облечете во дождливите денови од уличните стилови прикажани во фотогалеријата.

x

Check Also

Неделен хороскоп (1ви до 7ми јуни): Топ знаци на неделата – Бик, Вага и Шкорпија

Оваа недела, во знакот на Стрелец, ќе заблеска прекрасна полна месечина, подготвена ...