Улична мода: 3 инспиративни модни комбинации на Тејлор Свифт за оваа пролет

Само за еден месец пејачката и глумица Тејлор Свифт е фотографирана како излегува од својот дом во Трибека, Њујорк, облечена во инспиративни парчиња облека, со нежен изглед и тренди-пролетно расположение.

Без натрупаност, чистиот стил на Тејлор Свифт е толку инспиративен што посакуваме да го имитираме. Инспирирајте се од следниве три модни комбинации за пролетен изглед.

Комбинација број 1.

ts3

Сина кошула, куси панталончиња и бордо шапка во иста боја како и високите чорапи и соодветни чевли.

Комбинација бр.2

 

Прекрасен цветен фустан со розови детаљи складно искомбинирани со розовите чевли со ектремно висока потпетица. Нежната шминка само ја заокружува совршената модна комбинација.

Комбинација бр. 3

ts2

 

Нежно сино фустанче во ретро стил, бледо-розови чевли на мала потпетица и жолта тренди чантичка. Синото венче го заокружува нежниот пастелен изглед.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...