Улична мода: Белите чизми за парижанките се популарни од црвените!

Црвените тесни чизми, кратки до глуждовите или пак високи над колениците, доминираа на улиците на Њујорк, Милано и Лондон за време на модните недели најавувајќи го апсолутниот есенски тренд. Но, големо изненадување ни приредија парижанките кои за време на модната недела во Париз, во голема бројка се појавија во бели чизми.

Како ги комбинираа белите чизмички, со кожени модни парчиња или на други оригинални начини, инспирирајте се од фотогалеријата.

 

x

Check Also

10 најпопуларни имиња на кучиња за различни раси и големини

Имате голем избор кога станува збор за вдомување куче. Може да изберете ...