Улична мода: Беспрекорниот стил на Италијанките на Миланската модна недела

За разлика од уличната мода во текот на ревиите во Њујорк и во Лондон, гостинките на Миланската модна недела покажаа поелегантни решенија дефинирани како модерен италијански шик.

Кожените јакни од Гучи ги живеат своите ѕвездени мигови, карираните модни комбинации остануваат во фокусот, високите чизми со високи потпетици како никогаш да не биле толку секси, плисираните сукњи – поженствени, а нинасите во комбинациите складни.

Погледнете ги во фотогалеријата најубавите изгледи од миланските улици.

x

Check Also

Викторија Бекам виртуелно ја претстави новата колекција, гости на ревијата – само семејството

Меѓу дизајнерите кои виртуелно ги претставија своите колекции за време на модната ...