Улична мода: Фустани кои ни носат среќа!

Лелеави фустани, цветни фустани, кошула-фустани, мини фустани, црни но исклучително секси…Улиците никогаш не биле толку разиграни благодарение на девојките кои во месесот на модните ревии низ светските метрополи покажаа колку многу има стил во еден фустан.

Трендовите дозволуваат најразлични комбинации, па фустанот може да изгледа убаво и со високи потпетици и со рамни мокасини, па дури и со спортски патики на нозете. Од сега па натаму, додека трае сезоната на потопли денови, може да си дозволите и сатенски фустан со „старки“ на нозете.

Доколку се двоумите за бојата, еве кои бои се најактуелн за пролет 2015.

Пантоне, пролет 2015

Пантоне, пролет 2015

 

Инспирирајте се од овие девојки кои како вирус ни шират пролетна радост.

 

x

Check Also

Најбрзиот пијанист на светот, ЉУБОМИР МЕЛНИК, за прв пат во Скопје!

МКЦ Скопје со големо задоволство ви го најавува концертот на врвниот пијанист ...