Улична мода: Инспиративни изгледи од париската модна недела

Продолжуваме со инспирациите од модната сцена на париските улици.

Трендовите на сезоната се на едно место – плисани сукњи, „паф“ ракави, комбинации со живи бои, фармерки со должина до глуждовите и асиметричен крој, предимензионирани и предолги мантили и палта, проѕирни модни парчиња…

Инспирирајте со од фотогалеријата.

x

Check Also

E-banking како ново нормално при користење на банкарските услуги

Во последниве две години, како последица од глобалната пандемија, научивме како паметно ...