Улична мода: Инспирирајте се од модните изгледи на улицата на Њујоршката модна недела

Уште еден септември, уште едни модни изгледи на улиците на метрополите кадешто се случуваат Модните недели.

Вообичаено, Модните недели започнаа во Њујорк, а оттаму ќе се преселат во Милано. Што се носи, какви се „уличните“ трендови, и како да се комбинираат модните парчиња?

Во тренд остануваат плисираните здолништа, анимал принтот, кожените мантили, предимензионираните обетки и чанти…Силните нијанси се сеуште тука, и ќе владеат со сезоната есен/зима 2019.

Во продолжение, погледнете ги (за сега) најдобрите модни комбинации од њујоршките улици за време на Модната недела во Њујорк.

x

Check Also

Збогум Енио Мориконе, да се потсетиме на неговата животна приказна: На 6 години ја напишал својата прва композиција, а на 12 годишна возраст бил член на конзерваториумот!

Италијанскиот композитор и диригент, Енио Мориконе, почина на возраст од 91 година. Дури ...