Улична мода – Инспирирајте се од стилот на Британките

Февруари е месец на Модните недели, а уличната мода ни е супер иснпирација за тоа што се носи и како да ги комбинираме модните парчиња.

„Фрламе“ поглед на уличната мода во Лондон, додека е во тек Модната недела. И на модните писти, но и на лондоските улици, доминираат британските модни брендови, препознатливите карирани материјали и „лежерните“ комбинации карактеристични за Британките.

Барате идеи како да се облечете, а да оставите впечаток? Иснпирирајте се од уличната мода на Британките, од фотогалеријата.

 

x

Check Also

Неделен хороскоп (9. до 15. декември): Топ знаци на неделата – Стрелец, Бик и Лав

Оваа недела планетата Меркур влегува во знакот на Стрeлец, одлични вести ги ...