Улична мода: Инспирирајте се од стилот на парижанките за време на Модната недела во Париз

Дојде време повторно да погледнеме на уличната мода за време на Модната недела во Париз.

Оваа сезона, доминира пријатната облека, и за носење и за гледање, но и необичните и екстравагантни силуети. Како и секогаш, парижанките покажаа многу стил во изборот на модните додатоци, особено на чевлите.

Инспирирајте се од уличната мода на овие модерни девојки и жени. Ќе ви дојде како свеж воздух на крајот на здосадевниот месец.

 

x

Check Also

Адел премногу слаба, но во топ форма (ФОТО)

Пејачката беше забележана на забавата после Оскарите, која беше организирана од нејзината ...