Улична мода: Инспирирајте се за есенската сезона од модните изгледи на Италијанките

За време на Миланската модна недела, Италијанките го покажаа својот беспрекорен стил на улиците.

За разлика од њујорчанките, овие девојки преферираат елегантни модни решенија и високи потпетици. Забележливо е дека оваа сезона шапките се вратија на „голема врата“.

Силните бои добија предност пред темните модни комбинации, потоа долгите палта и „логоманијата“ се повторно во фокусот. Естраваганцијата е „маст хев“ за овие девојки и инспирација како да се дотераме во тмурните есенски денови.

Инспирирајте се од фотогалеријата.

x

Check Also

Чиста рерна е тајната на вкусните и квалитетни оброци, а рерната која се чисти сама е сон на секој готвач

 Најновата Samsung NV7000N двојна рерна е кујнски моден додаток кој секој би посакал ...