Улична мода: Кога моделите не се на пистата…

Ни се допаѓа стилот на моделите кога не се на модната писта за време на париската модна недела, кожените јакни кои ги носат, супертесните фармерки, прекрасните чизми, необичните фризури…

mo 1717171

За разлика од глетките на модели кои чекореа по улиците на Милано, Лондон и Њујорк, тука како по договор со себе го носат и парискиот шик.

Инспирирајте се од фотогалеријата.

 

x

Check Also

ОУ „Григор Прличев“ од Охрид со поддршка на Халкбанк доби сензорна градина наменета за ученици со попреченост  

Основното училиште „Григор Прличев“ во Охрид, ја доби првата сензорна градина во ...