Улична мода: Најоригиналните модни изгледи на Њујоршката модна недела

Сезоната на модни недели, резервирана за февруари, започна со Њујоршката модна недела. Стилски инспирации видовме и на модните писти, и на улиците.

Дождливото време не ги премисли њујоркчанките да покажат оригинални модни комбинации, гардероба во силни бои (наспроти сивилото на зимската сезона), исклучителни модни додатоци и воопшто, трендови кои ќе доминираат во месеците пред нас.

За повеќе стилска инспирација, погледнете ја фотогалеријата.

 

x

Check Also

Приватно семејно здравствено осигурување отсега и онлајн со Еуролинк осигурување

Еуролинк осигурување за првпат на семејствата во Македонија им нуди решение за ...