Улична мода: Највпечатливите модни изгледи од Париската модна недела

Во овие жешки денови на сите ни треба пријатно освежување со поглед на уличната модна сцена.

Неделата на висока мода во Париз ни претстави нови трендови на модните писти, додека на париските улици продефилираа различни модни стилови кои се одлични за инспирација што и како да облечеме оваа сезона.

Впечатливи модни додатоци, особено очила за сонце, трендовски плетени чантички, волуминозни силуети и прекрасни миксови на принтови…, погледнете како беа облечени парижанките и инспирирајте се од нивните шик модни решенија.

x

Check Also

Нова колекција на венчаници од Carolina Herrera

Каролина Херера ја лансираше новата колекција на венчаници дизајнирани за сезоната есен/зима ...