Улична мода: Највпечатливите модни изгледи од Париската модна недела

Во овие жешки денови на сите ни треба пријатно освежување со поглед на уличната модна сцена.

Неделата на висока мода во Париз ни претстави нови трендови на модните писти, додека на париските улици продефилираа различни модни стилови кои се одлични за инспирација што и како да облечеме оваа сезона.

Впечатливи модни додатоци, особено очила за сонце, трендовски плетени чантички, волуминозни силуети и прекрасни миксови на принтови…, погледнете како беа облечени парижанките и инспирирајте се од нивните шик модни решенија.

x

Check Also

Втора вечер на „Мала Италија патува“ посветена на пациентите од Онколошкото одделение од Детската клиника во Скопје

„Како што знаете Мала Италија патува настана спонтано, од голема љубов кон ...