Улична мода: Највпечатливо облечени мажи на Модната недела во Њујорк

Не ни помислувајте дека уличната мода за време на машката Модна недела во Њујорк е помалку инспиративна од европската.

Њујоршката улична мода дефинитивно има сопствена нота – се комбинираат елегантни парчиња со панк парчиња. Ни се допаѓаат маичките и сакоата со принт, цветните комбинации, убивствените модни додатоци, кул-миксот на неколку различни стилови…

Па, мажи инспирирајте се.

 

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...