Улична мода: Носиме кратки чизмички во секаква комбинација!

Најпопуларните обувки на улиците на модните метрополи за време на актуелните модни недели во Њујорк, Лондон, Милано и Париз, се дефинитивно кратките чизмички.

Се носат во бројни комбинации и со џис и со макси фустан, а ако ви е потребна инспирација за нова модна комбинација, инспирирајте се од фотогалеријата. И секако, изнаносете ги вашите кратки чизмички се додека не дојде летото.

x

Check Also

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП(22. ДО 28. НОЕМВРИ): Добри вести за Биковите, љубов за Шкорпиите и Рибите, стрес за Вагите…

Оваа недела планетата Меркур ќе го напушти знакот Скорпија за да влезе ...