Улична мода од модната недела Милано: Ах, тие фраерки Италијанки!

Модната недела веќе се пресели во Милано, а улиците овојпат се вжештени од елегантни изгледи и софистицирани модни комбинации.

mi 25

Остуствува лежерноста која ја видовме на лондонските улици и смелите модни изгледи на жителките на Њујорк, сега секое парче облека е толку осмислено и како да сака да ја оправда девизата дека овие девојки и жени, Италијанките, кога е во прашање модата точно знаат што прават.

mi 10

Се што е модерно денес ќе видите како се носи на улиците во Милано, своевидна модна писта на која доминира вкусот, чувството за сложување на модни парчиња, истенчениот стил.

mi 4

Како тоа се прави, инспириајте се од галеријата.

x

Check Also

Започна продажбата на HUAWEI MateBook 14s на македонскиот пазар

Потрошувачите кои ќе го купат уредот до 31 јануари 2022 година добиваат ...