Улична мода од Модната недела во Токио (ФОТОГАЛЕРИЈА)

За време на Модната недела во Токио, уличниот стил никогаш не разочарува! Во првите редови на настанот присуствуваа модни уредници од целиот свет, како и локалните тренд-сетери што се веќе подолго време фанови на експерименталната мода. Доколку ви се допаѓа минимализмот на Њујорк, Лондон, Милано и Париз- тогаш Токио ќе ве остави без зборови!

Погледнете во продолжение.

извор: Vogue

x

Check Also

Меган Маркл не го дочека британското државјанство

Меган Маркл не го дочека британското државјанство за кое аплицирала уште по ...