Улична мода: Парижанките го покажаа францускиот шик

Да не претеруваме со суперлативи, но навистина има нешто различно и возбудливо во стилот на париските улици за преме на модната недела.

pa-7

Убави комбинации на елегантни, панк и дизајнерски модни парчиња. Дури и кога експериментирањето е во фокус, тука тоа е умерено и со вкус.

pa20

Доминација на плис сукњите кои сепак се најубави со високи потпетици, бомбер јакни кои се носат со фустани, цветни принтови, сатен и кожа…

pa18

Ѕирнете во фотогалеријата и проверете како Французинките ги комбинираат трендовските модни парчиња.

x

Check Also

Први тротинети и велосипеди за најактивните корисници на апликацијата HalkEco  

  Апликацијата HalkEco на Халкбанк  со која се стимулира пешачењето, трчањето, возењето ...